24 Temmuz 2007 Salı

İran Gezi Rehberi / Zafer BozkayaSevgili Zafer Bozkaya'nın İran konulu arastırma ve tecrübeleri sonunda bir meyve verdi ve İran Gezi Rehberi adında bir kitap yayınladı.

On yıldan uzun bir zamandır kendisinin Hindistan Gezi Rehberi, biz Asya tutkunlarına (sevgili Dr. Ulaş Başar Gezgin'in deyimiyle ASYADAŞ) Türkçe'de tek ve çok verilmi bir kaynak olmuştu.

Henüz İran Gezi Rehberi'ni edinip, oku(ya)madım. Eminim ki bu kitap da İran'a gitmek isteyecek ya da sadece tanımak isteyecekler için bile ciddi bir kaynak olacaktır.

Kendisini kutluyor, Asya yollarında sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Fatma Özdirek


Kitapla ilgili gelismeleri :
http://www.irangezi.com
http://www.hindistangezi.com
adreslerinden izleyebilirsiniz.
.

5 yorum:

sezgihan dedi ki...

o yıl , korkunç bir kış oldu . buz yağdı gök yüzünden ve kar her yanı kapladı . açlık , yoksulluk ve tifüs . salgın daha ilk günlerde bizim sokaktanda bir kaç kişiyi götürdü . bir gün sıra ona geldi . tahran'a dönmüş , ama henüz evine uğramamış olan kocasına haber gönderdiler . adam evine geldiğinde biz de oradaydık . masum , çocuksu , rengi uçmuş , hastalıktan küçülmüş yüzüne , yastığa dağılmış kumral saçlarına bakıyordum . onu o kadar seviyordum ki , üstüne atılmak istedim . tuttular beni , uzaklaştırdılar . annem beni hıçkırıklar içinde evimize götürdü , odaya kapattı . o günden sonra onu hiç görmedim .

celal hosrovşahi - furuğ'un öyküsü - syf:53 - can yayınları - çeviri : onat kutlar , handan yalvaç

( iran edebiyatından )


sevgiler.

Fatma Özdirek dedi ki...

Anımsatma için teşekkürler sevgili Sezgihan...

12kosekose dedi ki...

hello to everyone who has blog.first I congratulate the blog owner.he is got excellent blog.actually I read all your articles from weary and your writing very attractive waiting to continue thanks
Sohbet Odalari Sohbet OdalariSeviyeli SohbetSeviyeli sohbet
sohbet Chat Sohbet chat chat siteleri
Bedava Sohbet bedava Sohbet sayfalari Sohbet Odalari
Chat chat chat odalari chat odalari
Sohbet et sohbet et chat yap chat yap
Cet cet çet çet sohbet odalarichat siteleri
Muhabbet muhabbet Sohbet sohbet
Dini Sohbet mynet sohbet mynet Sohbetdini sohbet
çet çet cinsel sohbet cinsel sohbet
Gabile sohbet gabile sohbet Sohbet odalari

Sinan dedi ki...

bedava chat - islami chat - islami sohbet - sohbet siteleri - dini sohbet - mynet sohbet - garanti arkadas - sohbet kanallari - mirc sohbet - chat siteleri - mirc indir - sohbet odalari - cinsel muhabbet - cinsel sohbet - seviyeli sohbet - sex chat - sohbet et - cinsel sohbet - sex sohbet - mirc - mirc indir - kamerali mirc - turkce mirc - sohbet siteleri - cet - chat kanali - chat kanallari - sohbet kanali - Video izle - izmir sohbet- porno - Film seyret - kaliteli sohbet - sesli sohbet - seviyeli chat

Servis dedi ki...

Paylaşımlarınız çok kaliteli ve yararlı İstanbul otelleri olarak blogunuzu takip ediyoruz.